Niedziela, 16.12.2018 13:59

Szczecin - Jasne Błonia

Jasne Błonia

Szczecin kamera na Jasne Błonia

Jasne Błonia im. Jana Pawła II w Szczecinie, których fragment mamy szansę oglądać dzięki kamerze usytuowanej na Urzędzie Miejskim, są reprezentacyjnym zieleńcem rozpościerającym się na północ od administracyjnego gmachu. Teren przechodzi na zachodnim skraju w Park Kasprowicza.

Zielony teren Jasnych Błoni powstał w roku 1927 i stanowi dziś największe w Polsce skupisko drzew z gatunku platanów klonolistnych, będących roślinami ozdobnymi sprowadzonymi z cieplejszych zakątków Europy południowo-wschodniej. Jasne Błonia patronat Jana Pawła II zawdzięczają mszy, która została tu odprawiona przez Papieża 11 czerwca 1987 roku. Wydarzenie upamiętnione zostało nie tylko nazwą, ale także pomnikiem ustawionym tu w roku 1995. Inną sławną postacią, która spotkała się na Błoniach ze szczecinianami, był Nikita Chruszczow.

Zielony skwer jest idealnym miejscem do spędzenia miłych chwil relaksu, zorganizowania sobie spaceru z rodziną, przyjaciółmi, partnerem. Warto skierować kroki także do wspomnianego wcześniej Parku Kasprowicza, w którego centralnej części ustawiony jest Pomnik Czynu Polaków.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 0 °C (32 °F)
  • prędkość wiatru: 9.98 km/h (6.2 mph)
  • wilgotność powietrza: 92 %
  • kierunek wiatru: 130 °
  • zachmurzenie: 75 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1016 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Jasne Błonia w miejscowości Szczecin

Jasne Błonia

Powiązane kategorie z kamerą:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.