Niedziela, 20.01.2019 00:04

Świnoujście - Centrum miasta

Świnoujście kamera w centrum miasta

Świnoujście to nie tylko plaża i morze, to także wspaniała promenada nadmorska, zabytki oraz ciekawe miejsca, które koniecznie musicie odwiedzić przebywając w mieście. Dodatkową zaletą tej nadmorskiej miejscowości jest wspaniały mikroklimat, który wpływa dobroczynnie na nasz organizm.

Jedną z największych atrakcji Świnoujścia jest Fort Geharda, zwany również Fortem Wschodnim, jest to najlepiej zachowany XIX wieczny fort nadbrzeżny w Europie. Obecnie mieści się w nim Muzeum Obrony Wybrzeża. Jest on usytuowany na wyspie Wolin przy ulicy Ku Morzu, opodal latarni morskiej i portu. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest świnoujska latarnia morska, która została wybudowana ponad 150 lat temu. Światło latarni docierało aż 21 kilometrów w głąb morza.

W Świnoujściu nie brakuje również zabytkowych budowli wybudowanych na początku XX wieku. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji kilka szlaków pieszych i rowerowych, które prowadzą przez najciekawsze i najpiękniejsze zakątki wyspy Wolin i Uznam.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -3 °C (26.6 °F)
  • prędkość wiatru: 3.38 km/h (2.1 mph)
  • wilgotność powietrza: 92 %
  • kierunek wiatru: 170 °
  • zachmurzenie: 90 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Centrum miasta w miejscowości Świnoujście

Centrum miasta

Powiązane kategorie z kamerą:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.