Sobota, 19.01.2019 21:24

Rzeszów - Ulica 3 Maja

Rzeszów kamera na ulicę 3 Maja

Ulica 3 Maja to najważniejsza, a także jedna z najstarszych ulic Rzeszowa. Mimo, że na zdjęciach z kamery widoczny jest niezbyt piękny budynek z odpadającą elewacją, to jest to reprezentacyjna ulica miasta. Ulica swój bieg rozpoczyna przy kościele farnym, a kończy przy zbiegu ulicy Zamkowej i alei Pod Kasztanami.

Potocznie ulica 3 Maja zwana jest również Paniagą, od organizowanego tutaj od ponad 10 lat - Święta Paniagi. Ulica 3 Maja od zawsze miała charakter reprezentacyjny, pod koniec ubiegłego wieku ulica zmieniła się w deptak, lecz wkrótce po tym, ponownie został przywrócony ruch samochodowy. Po licznych protestach głównie młodych rzeszowian ruch samochodowy został ograniczony, a po deptaku poruszać się mogą jedynie samochody uprzywilejowane oraz pojazdy z identyfikatorem.

Wzdłuż ulicy 3 Maja usytuowane są liczne kawiarnie, bary i restauracje, a także punkty handlowo-usługowe. W pobliżu znajduje się kościół farny, kino Zorza oraz oddział banku PKO BP. Wśród rzeszowian bardzo popularna jest lodziarnia położona przy ulicy 3 Maja "U Myszki", lecz aby spróbować słynnych lodów, bardzo często trzeba postać w długiej kolejce.

Kamery w pobliżu

Przykładowy obraz z kamery: Ulica 3 Maja w miejscowości Rzeszów

Ulica 3 Maja

Powiązane kategorie z kamerą:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.