Środa, 19.12.2018 02:59

Rewal ↓

  • Promenada

Rewal - Promenada

Promenada

Rewal kamera przy nadmorskiej promenadzie

Rewal tak jak inne nadbałtyckie miejscowości stale się rozwija. Co chwilę pojawiają się nowe punkty handlowo-usługowe, restauracje, a także hotele lub pensjonaty. Latem w amfiteatrze organizowane są liczne wydarzenia kulturalne i koncerty gwiazd.

Na obrazie z kamery widoczny jest odcinek promenady nadmorskiej. Ciągnie się ona wzdłuż wybrzeża i jest to bardzo przyjemne miejsce spacerowe. Promenada częściowo wiedzie przez niewielki park, gdzie za drzew wyłania się morze. Usytuowana jest około 300 metrów od centrum wsi. Ponadto na obrazie z kamery widoczne są modele wielorybich szkieletów. Mają one związek z lokalną legendą, według której w XVIII wieku wieloryb pojawił się w Morzu Bałtyckim przy plaży właśnie w Rewalu, rybacy chcieli go wyciągnąć na brzeg ale był zbyt ciężki. Dokonali tego dopiero po kilku dniach przy pomocy koni zaprzęgowych. Podzielili mięso między sobą, a następnie pocięli kości, które trafiły do kościoła w Trzęsaczu, a później do katedry w Kamieniu Pomorskim. Do tej pory nie udało się nikomu odnaleźć fragmentów szkieletu.

Rewal jest fenomenalną miejscowością wypoczynkową. Kameralny klimat, usytuowanie w pobliżu większych kurortów nadbałtyckich, a także w pobliżu granicy sprawia, że jest to fantastyczna baza wypadowa.

Obraz na żywo z kamery na promenadzie w Rewalu

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 2 °C (35.6 °F)
  • prędkość wiatru: 9.98 km/h (6.2 mph)
  • wilgotność powietrza: 100 %
  • kierunek wiatru: 130 °
  • zachmurzenie: 90 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Promenada w miejscowości Rewal

Promenada

Powiązane kategorie z kamerą:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.