Niedziela, 17.02.2019 00:43

Groń ↓

Groń - Droga do Nowego Targu DK 49

Droga do Nowego Targu DK 49

Groń kamera droga do Nowego Targu DK 49

Kamera, udostępniająca powyższe zdjęcia odświeżane co kilka minut, zamontowana została w podhalańskiej wsi Groń, leżącej w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. Obiektyw kamery skierowany został na drogę krajową numer 49, w stronę Nowego Targu. Jest to jedna z niewielu kamer, na której widać nieco więcej, niż samą drogę.

Najbardziej charakterystycznym obiektem w miejscowości Groń jest kościół parafialny pod wezwaniem św. Jacka. Świątynia nie posiada statusu zabytku. Wybudowana została w latach 1952-1958. Był to jeden z niewielu kościołów wzniesionych w czasach stalinizmu. Ta drewniana świątynia zdecydowanie przykuje wzrok wszystkich turystów przybywających do Gronia.

Przed wejściem do kościoła parafialnego usytuowany jest pomnik Papieża Polaka - Jana Pawła II, ustawiony w tym miejscu w 2006 roku. Figura mierzy ponad 220 centymetrów wysokości. Warto w tym miejscu także wspomnieć, iż kościół św. Jacka otoczony jest dwudziestoma kapliczkami różańcowymi, które wyrzeźbione zostały przez Mariana Gluglę.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -1 °C (30.2 °F)
  • prędkość wiatru: 2.41 km/h (1.5 mph)
  • wilgotność powietrza: 86 %
  • kierunek wiatru: 280 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1027 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Nowego Targu DK 49 w miejscowości Groń

Droga do Nowego Targu DK 49

Powiązane kategorie z kamerą:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.