Niedziela, 16.12.2018 14:04

Głuchołazy - Rynek

Rynek

Głuchołazy kamera online na Rynek

Głuchołazy to niewielka, ale bardzo urokliwa miejscowość położona w województwie opolskim, leżąca na południe od Nysy, a na zachód od Prudnika. Miasteczko położone jest u podnóża Gór Opawskich, dzięki czemu stanowi doskonałą bazę wypadową na piesze wycieczki. Niemniej jednak, same Głuchołazy oferują kilka ciekawych budowli i miejsc historycznych.

Na zdjęciach z kamery widoczny jest Rynek, będący sercem Głuchołaz. Wyznaczony został w XIII wieku podczas lokacji miasta. Jego podstawą był prostokątny rynek oraz 10 wybiegających z niego ulic. Niegdyś na Rynku usytuowany był Ratusz oraz pręgierz. Obecnie główny plac miasta otaczają zabytkowe kamieniczki, które w większości wybudowane zostały w I połowie XIX wieku. W jednej z tych kamienic, po rozebraniu gmachu Ratusza, mieściła się siedziba władz miejskich.

Obecnie Rynek w Głuchołazach jest jednym z najbardziej zielonych rynków w Polsce. Jedną z największych atrakcji tutejszego Rynku jest, posadzona w 1648 roku, lipa. Została ona zasadzona na pamiątkę zakończenia wojny trzydziestoletniej.

Obraz na żywo z kamery na Rynek w Głuchołazach

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -1.8 °C (28.8 °F)
  • prędkość wiatru: 3.46 km/h (2.15 mph)
  • wilgotność powietrza: 91 %
  • kierunek wiatru: 162 °
  • zachmurzenie: 8 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 988.26 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Głuchołazy

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.