Środa, 19.12.2018 00:12

Gdańsk - Lotnisko L. Wałęsy

Lotnisko L. Wałęsy

Gdańsk kamera online na płytę lotniska

Gdański port jest trzecim, pod względem ilości obsługiwanych pasażerów, lotniskiem w Polsce. W ciągu ostatnich 4 lat Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy znacznie się powiększył, i tym samym zyskał na popularności. 1 września 2015 roku ukończona została rozbudowa terminalu T2, który oddany do użytku został w kwietniu 2012 roku.

Zakończona inwestycja obejmowała rozbudowę terminalu T2, wraz z łącznikiem oraz zewnętrznymi klatkami schodowymi z pomostami, a także budowę nowej infrastruktury drogowej. Terminal T2 posłuży do obsługi przylotów, a dzięki rozbudowie powiększył się o około 30 procent. Budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby w przyszłości można go było jeszcze rozbudować.

Rozbudowa terminalu T2 to nie jedyna inwestycja, która została lub jeszcze zostanie zakończona w tym roku. Tuż opodal terminalu powstaje przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitarnej. Licząca około 20 kilometrów linia połączy Gdańsk z lotniskiem (oraz z istniejącą linią Gdynia-Kościerzyna), co umożliwi pasażerom na szybkie dotarcie na lotnisko. Podróż PKM z Gdańska lub Gdyni na lotnisko będzie trwała niecałe 25 minut.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -2 °C (28.4 °F)
  • prędkość wiatru: 4.99 km/h (3.1 mph)
  • wilgotność powietrza: 100 %
  • kierunek wiatru: 150 °
  • zachmurzenie: 90 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1026 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Lotnisko L. Wałęsy w miejscowości Gdańsk

Lotnisko L. Wałęsy

Powiązane kategorie z kamerą:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.