Niedziela, 17.02.2019 01:31

Dębno - Widok z wieży kościelnej

Widok z wieży kościelnej

Dębno kamera na plac Konstytucji 3 Maja

Kamera została zamontowana na wieży kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie. Obiektyw kamery skierowany został w stronę placu Konstytucji, na którym odbywają się najważniejsze uroczystości patriotyczne i państwowe. W oddali widoczny jest, usytuowany w centralnym punkcie placu Konstytucji, pomnik Orła Białego z rozłożonymi skrzydłami. Został on wzniesiony w roku 2007 jako wotum wdzięczności mieszkańców Dębna. Wokół pomnika zostały zamontowane tablice, na których widnieją daty najważniejszych wydarzeń historycznych.

Świątynia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie jest kościołem parafialnym prowadzonym przez księży salezjanów. Kościół został wybudowany w latach 1852-1855 w stylu neoromańskim w miejscu, w którym wcześniej usytuowana była świątynia wzniesiona w XIII wieku. Została ona zamknięta, gdyż specjalna komisja stwierdziła, że budynek nie nadaje się do dalszego użytku.

Świątynia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła robi niesamowite wrażenie nie tylko z zewnątrz, ale również i w wewnątrz. Wnętrze kościoła podzielone zostało na trzy wyraźne nawy przy użyciu drewnianych empor, które zostały wsparte na wiązkowych kolumnach z toskańskimi i korynckimi głowicami. Ściany zdobią malowidła przedstawiające Trójce Świętą oraz Chrystusa udzielającego Komunii, a także Matkę Bożą Orędowniczkę.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 1.4 °C (34.5 °F)
  • prędkość wiatru: 5.83 km/h (3.62 mph)
  • wilgotność powietrza: 91 %
  • kierunek wiatru: 261 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1032.85 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Widok z wieży kościelnej w miejscowości Dębno

Widok z wieży kościelnej

Powiązane kategorie z kamerą:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.