Poniedziałek, 17.12.2018 13:24

Częstochowa - Osiedle Orlik-Ruckemanna

Osiedle Orlik-Ruckemanna

Częstochowa kamera na osiedlu Orlik-Ruckemanna

Kamera zamontowana została na osiedlu Generała Wilhelma Orlik-Ruckemanna 41/51, leżącym w dzielnicy Zawodzie, we wschodniej części Częstochowy. Zawodzie to dzielnica służąca niegdyś jako zaplecze rolniczo-ogrodnicze, przez które przebiegała droga do Olsztyna.

Zawodzie włączono do Częstochowy jeszcze w XIX wieku, a dokładniej w 1895 roku. Wtedy też nastąpił rozwój dzielnicy, który związany był ściśle z ogromną inwestycją wodno-kanalizacyjną. W ciągu kilku następnych lat duże inwestycje publiczne przyczyniły się do szybkiego rozwoju dzielnicy. Zostały osuszone podmokłe tereny nadwarciańskie, gdzie następnie został wybudowany szpital Towarzystwa Dobroczynności dla Żydów. W kolejnych latach wybudowana została jeszcze miejska elektrownia. Opodal szpitala utworzony został park im. Narutowicza. Ogromnie ważną inwestycją okazała się budowa stadionu sportowego, która miała miejsce jeszcze w latach 30-tych.

Niestety jakość powyższych zdjęć z kamery jest bardzo niska, a sam widok nie jest nazbyt interesujący, gdyż ukazuje osiedle, jakich w Polsce mamy wiele. Gdyby obraz z tej kamery aktualizowany był regularnie, co kilka sekund, a jego jakość była by nieco lepsza, kamera umożliwiła by rodzicom na nieco większa kontrolę pociech, które obecnie przebywają na placu zabaw.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -1 °C (30.2 °F)
  • prędkość wiatru: 4.99 km/h (3.1 mph)
  • wilgotność powietrza: 80 %
  • kierunek wiatru: 230 °
  • zachmurzenie: 90 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Osiedle Orlik-Ruckemanna w miejscowości Częstochowa

Osiedle Orlik-Ruckemanna

Powiązane kategorie z kamerą:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.