Sobota, 19.01.2019 21:13

Borzęcin - Panorama wsi

Borzęcin kamera na panoramę wsi

Borzęcin to stolica gminy położonej wśród lasów na równinnych terenach pomiędzy Brzeskiem a Tarnowem. Ta największa wieś powiatu brzeskiego rozciąga się na obu brzegach rzeki Uszwica. Pierwsze wzmianki na temat Borzęcina, w księgach historycznych pojawiają się już w XIV wieku, została założona przez biskupa krakowskiego Bodzanta.

W ciągu ostatnich kilku lat Borzęcin znacznie zyskał na popularności wśród turystów odwiedzających województwo małopolskie. Największą atrakcją wsi i jej najbliższych okolic są fantastyczne walory przyrodnicze oraz czyste i nieskażone środowisko naturalne. Około 70% gminy Borzęcin zajmują obszary chronionego krajobrazu, natomiast kolejne 20% zajmują lasy, będące domem rzadkich i chronionych gatunków zwierząt i roślin. Turystów z pewnością zadowoli fakt, iż tutejsze lasy pełne są okazałych grzybów.

Kamera została zamontowana w okolicach budynku mieszczącego Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie. W oddali widoczny jest zabytkowy kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, natomiast po prawej stronie spokojnie płynąca Uszwica.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -5 °C (23 °F)
  • prędkość wiatru: 3.38 km/h (2.1 mph)
  • wilgotność powietrza: 79 %
  • kierunek wiatru: 40 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Panorama wsi w miejscowości Borzęcin

Panorama wsi

Powiązane kategorie z kamerą:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.