Środa, 12.12.2018 19:19

Białystok - Rynek Kościuszki

Rynek Kościuszki

Białystok kamera na Rynek Kościuszki

Kamera umieszczona na wieży białostockiego Ratusza pozwala na podgląd reprezentacyjnego deptaka miejskiego, jakim jest Rynek Kościuszki. Ta piękna i spokojna część Białegostoku jeszcze kilka lat temu była niezwykle ruchliwą ulicą, a tuż pod widoczną na ostatnim planie bazyliką archikatedralną znajdował się duży przystanek autobusowy.

Rynek Kościuszki liczy 400 metrów, przebiega od placu Jana Pawła II, przy którym znajduje się wspomniana wcześniej bazylika, przez plac miejski z budynkiem ratusza w centralnej części po ul. Spółdzielczą. Wzdłuż całego rynku rozlokowane są popularne kawiarenki, dyskoteki, puby i bary będące miejscem spotkań miejscowej młodzieży i osób starszych.

Cały plac tętni życiem już od pierwszych dni wiosny, kiedy spragnieni ciepła i słońca mieszkańcy zaczynają przychodzić by zrelaksować się na ustawionych wzdłuż deptaka ławeczkach. W sezonie letnim na Rynku odbywają się liczne jarmarki, koncerty i wydarzenia artystyczne. Najpopularniejsze imprezy regionu to Podlaska Oktawa Kultur, Up To Date Festiwal oraz odbywająca się w listopadzie Jesień z Bluesem.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 0.5 °C (32.8 °F)
  • prędkość wiatru: 7.52 km/h (4.67 mph)
  • wilgotność powietrza: 95 %
  • kierunek wiatru: 30 °
  • zachmurzenie: 92 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014.05 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek Kościuszki w miejscowości Białystok

Rynek Kościuszki

Powiązane kategorie z kamerą:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.